I ri Mëkatet e zonjës Ema Shiko më të madhe

Mekatet e zonjes Ema

Mirela Kanini BAO0551

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kriza në familje nuk diskriminon. Ajo prek edhe familje që nuk kanë probleme financiare. Personazhi i Emës është një grua që në pamje të parë ka gjithçka: sukses, para, familje të rregullt, por në vetvete ndihet e paplotësuar.

Më shumë detaje

38 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët200
ISBN978-9928-282-39-2

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kriza në familje nuk diskriminon. Ajo prek edhe familje që nuk kanë probleme financiare. Personazhi i Emës është një grua që në pamje të parë ka gjithçka: sukses, para, familje të rregullt, por në vetvete ndihet e paplotësuar.

Gjithçka që ka arritur në jetë asaj i duket e pamjaftueshme për të qenë e lumtur. Në kërkim të vetvetes ajo gjen dashurinë e jetës së saj që do të ndryshojë çdo gjë. Personazhi i Emës, nëpërmjet ngjarjeve që marrin kthesa të paparishkueshme, do t`ju fusë në skutat shpirtërore të botës së saj.

Ky libër do t`ju mbajë në tension gjatë gjithë kohës dhe nuk do ta lëshoni dot nga dora. Do të përfshiheni tërësisht në luftën e Emës midis asaj çka është e drejtë dhe e moralshme dhe asaj që kërkon zemra e saj.

A duhet të sakrifikojmë standardet sociale dhe vlerat morale, me të cilat jemi brumosur, apo duhet të thyejmë tabutë dhe barrierat për pak lumturi? Liria shpirtërore është devijim nga tradicionalja apo është e drejtë individuale, meqënëse shansi i të jetuarit i jepet gjithkujt vetëm një herë?

Nëpërmjet ngjarjeve të ndryshme nga jeta e Emës lexuesi do të nxjerrë përfundimet e veta se çfarë duhet ndjekur në jetë.

Lexim të këndshëm...

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët200
ISBN978-9928-282-39-2
V. Bot20018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanPsikologjik