Shënime të një plaku të ndyrë Shiko më të madhe

Shenime te nje plaku te ndyre

Charles Bukowski FNK0264

Libër i ri

503 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928251947

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

"A na bën një kolonë javore, si thua?", më pyeti i shkujdesur, duke kruar mjekrën e kuqe. Hm, tani, duke pasur parasysh kolonat e tjera dhe autorët e tyre, më dukej bezdi e madhe. Po unë fillova, jo me një kolonë, por me një recension për Papa Hemingway, të A. E. Hotchner-it. Pastaj, një ditë prej ditësh, mbas garave me kuaj, u ula dhe shkrova titullin, SHËNIME TË NJË PLAKU TË NDYRË, hapa një birrë dhe teksti u shkrua vetë. S'ishte ajo tendosje dhe ajo gdhendje e kujdesshme me një copë tehu të topitur, siç nevojitej për të shkruar diçka për The Atlantic Monthly. Po kështu, s'ishte nevoja thjesht për të bërë gazetari të dystë e të shkrehur (ëë, të gazetarizuar??). Dukej se s'kishte kurrfarë presioni. Vetëm të uleshe ndanë dritares, të pije një birrë dhe lëre të dalë vetë. Ç'kishte për të ardhur, do të vinte...

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe248
ISBN9789928251947
Titulli origjinalNotes of a dirty old man
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBashkim Shehu