I ri Cmim i reduktuar! Profeti dhe meditime poetike Shiko më të madhe

Profeti dhe meditime poetike

Kahlil Gibran BAO0432

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është një botim special i veprës kryesore të Gibran, shoqëruar edhe me meditime të tjera poetike, të cilat shquhen për fuqinë e dijes dhe mjeshtrinë e arsyes

Më shumë detaje

492 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928029188

1 012 Lekë

-8%

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një nga përfaqësuesit më të bujshëm të letërsisë së mërgimit (Adab al-Mah`ğar) për letërsinë arabe, Gibrani është një nga ata autorë të ndikuar shumë nga vendlindja, duke i dhënë theks aksiomës që fëminia është vendlindja e çdokujt, e në një kuptim më të gjërë është edhe vetëlindja.

Vepra e tij përshfaq përpjekjet e tij për të paqtuar të kaluarën e të tashmen, për një të ardhme më të shëndetshme para se gërmadhat t`ia behin. Këtë paqtim e bën më një qasje të ngrohtë, që përçon ndjeshmërinë e tij, përtej ligjësive të dogmave, të cilën uroj t`ia kemi dalë që edhe lexuesi ta shijojë.

Të dhëna

Faqe120
ISBN9789928029188
RedaktoriEdin Lohja, Dorina Basho
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat19x28.5
PërkthyesiSait N. Saiti