I marri Shiko më të madhe

I marri

Kahlil Gibran KOM0001

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Me stilin biblik, mendimin e thellë e fjalën e bukur, shoqërimin e teksteve përgjithsisht me skica të realizuara nga vetë ai dhe i njohur veçanërisht për vepën "Profeti", Gibran u kthye në një ndër autorët më të lexuar në SHBA e mbarë botën perëndimore, ndërkohë që në vendlindjen e tij në Liban, si atëherë ashtu edhe sot festohet si më i madhi.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Kompass
ISBN9789928444516

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në qendër të librit vendoset vendoset dhe shpërfaqet figura e të "Marrit", i cili mund të thuhet se qëndron si identifikues për ato cilësi karakterizuese që i japin individit aftësinë dhe mprehtësinë të distancohet nga shoqëria dhe ta kuptojë atë.

Për botën ai ndoshta është i marrë, por në fakt ai është i mençur, ai e përjeton dhe kupton thellesisht botën.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe58
ISBN9789928444516
Titulli origjinalThe madman
RedaktoriLindita Komani
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLindita Komani