Gjeth e lule Shiko më të madhe

Gjeth e lule

Át Vinçenc Prennushi FRA0016

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

At Vinçenc Prennushi është ndër poetët e spikatur kombëtar të letërsisë shqipe të shekullit të XX. Vëllimi Gjeth e lule është ndër majat e krijimtarisë së tij. Ky vëllim e rrit vlerën e këtij autori, i cili vlerësohet për përkthimet letrare, por edhe për studimet dhe mbledhjen e folklorit. Ky është botimi autentik i Prennushit

902 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789992798171

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe182
ISBN9789992798171
V. Bot2006
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimevetretë