Cmim i reduktuar! Lyrika latine Shiko më të madhe

Lyrika latine

Arshi Pipa PL0141

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një botim i rrallë me ajkën e poezisë klasike latine, të sjellë në një shqipe të pastër nga Arshi Pipa, e denjë për çdo antologji. Me këtë botim njihet thelbësisë e gjithë vlera dhe mjeshtria e poezisë antike romake

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët296
ISBN9789995657321

425 Lekë

-15%

500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë vëllim janë përfshirë autorët më të njohur latinë, si Lukreci, Katuli, Vergjili, Properci, Tibuli, Ovidi dhe Martialis. Ky libër shoqërohet edhe me një studim “Historia dhe kritka” për poezinë e kësaj periudhe.

Ky libër është një rekomandim shumë i mirë për studentët dhe studiuesit që duan të njohin vlerat poetike të kësaj periudhe.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët296
ISBN9789995657321
Titulli origjinalPlejad
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiArshi Pipa