Lundërtarë Shiko më të madhe

Lundertare

Arshi Pipa PL0140

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në vitet '30, Arshi Pipa e nisi krijimtarinë e tij si poet, duke eksperimentuar vargun modernist në poezinë shqipe, dukë lënë gjurmë në librat e tij të parë

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789995657314

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë libër bëjnë pjesë dy vëllimet: “Lundërtarë” dhe “Libri i dashunis dhe fatit”

Të dhëna

Faqe142
ISBN9789995657314
Titulli origjinalPLEJAD
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë