Lepurushi prej pushi Shiko më të madhe

Lepurushi prej pushi

Margery Williams BLM0852

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Të gjithë fëmijët do të bashkëndiejnë në një pikë me lepurushin prej pushi. Preokupimi i lepurushit prej pushi ishte të bëhej i vërtetë dhe për të arritur të bëhej i tillë, nga një lodër, në një lepur me katër këmbë, lepurit iu desh të kuptonte shumë urtësi. Ndjenja e të qenit i vërtetë te fëmijët, arrihet duke u ofruar dashuri, duke i vlerësuar për çkado që bëjnë. Përralla Lepurushi prej pushi vë në pah rëndësinë e disa atributeve njerëzore, të cilat nuk janë të dukshme nga jashtë, por kanë vlerë të paçmuar nga brenda e që janë: dashuria, kujdesi, këshillat, brengosja dhe ndjesi e virtyte të tjera.

20 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951053761

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe64
ISBN9789951053761
Viti i Botimit2022
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 5 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë