Zotni Qelbashi Shiko më të madhe

Zotni Qelbashi

David Walliams BAT0006

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Po kësaj radhe, çfarë ka shpikur në mendjen e tij xhaxhi Davidi? Ai na ka sjellë historinë e vajzës së vetmuar Kloeja që një ditë takohet me një endacak rrugësh, të cilit i vjen era një kilometër larg. Por edhe Qelbashi ka shumë sekrete për të cilat Kloeja do që të mësojë më tepër...

Më shumë detaje

460 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116291

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Një tjetër rrëfenjë argëtuese që të bën për të qeshur, origjinale e që të fut në mendime: Kloeja është një vajzë e vetmuar në botë. Ndodh të takohet me zotni Qelbashin, endacakun e qytetit. Ai vjen ca erë. Por është i vetmi njeri në qytet që sillet mirë me vajzën e drojtur. Dhe, kur Qelbashit i nevojitet një vend për t’u strehuar, ajo e fsheh te barakat e kopshtit të saj.

Kloeja mëson se ai ka shiumë sekrete që e kanë çuar në atë fatkeqësi Qelbashin. Dhe kur flitet për sekrete, ajo është gati t’ia durojë erën e rëndë që i vjen mikut të saj të ri.

VLERËSIME

“Një rrëfenjë mahnitëse.... me humor gjenia;”

Edinburg Evening News

“E famshme, me ilustrime drithëruese”

-Heat

Të dhëna

Faqe241
ISBN9789928116291
RedaktoriDhurata Agalli
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka