Halla e tmerrshme Shiko më të madhe

Halla e tmerrshme

David Walliams BAT0009

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A më gjeni dot një vogëlush që nuk e njeh David Walliams!? Ai kësaj radhe është marrë me hallat. Nëse keni pasur ndonjë hallë ju, me siguri që ajo nuk ka qenë kaq e tmerrshme sa kjo halla që do të gjeni në faqet e këtij libri? Halla jonë nuk do t’iu lëjë të rrini rehat deri në orët e vona të natës

Më shumë detaje

426 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116635

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Halla Alberta është personazhi i radhës që do të njohin fëmijët: Ajo të detyron që të hash me zor edhe lugën e fundit të pudingut, edhe kur e di se ai nuk të pëlqen fare; ajo ta shpish edhe me frutat, ndonëse nuk do as ti kesh afër; ajo nuk ia përton ta puthë as qenushin megjithëse kullon jargë nga buzët. Hallushja është aq zevzege sa ti ha të gjitha çokollatat që janë për ty, dhe të lë ty vetëm ato gjërat që ta shpifin; Ju nuk e dini, por kjo halla Alberta të bën me zor të veshësh triko prej leshi të cilën ta ka thurur me shtiza vetë për Krishtlindje, kur ajo e di se ato të thumbojnë parreshtur në trup; madje, ajo është aq e tmerrshme sa ta ka shprehur mbi bluzë dashurinë e saj, duke shkruar

“E dua shumë hallën time”.

Pra, siç e shihni vogëlushë, sado e tmerrshme të jetë halla juaj, ajo as që do të krahasohet me hallën Alberta....

VLERËSIME PËR LIBRIN

“Lexohet me ëndje. Një rrëfenjë dëfryese dhe origjinale që provokon mendime... e shkëlqyer”

- Amanda Craig – The Times

“I dua me gjithë zemër librat e David Ëallimas. Brenda pak vitesh, do të bëhen klasikë”.

-Sue Toënsend, “The Guardian”

“Një përzierje triumfuese e mençurisë dhe ngrohtësisë”

-Telegraph, “Librat e vitit”

“Një ngadhnjim tjetër i David Ëallimas. Librat e tij kanë frymëmarrjen e mrekulleshme të ajrit të pastër”

-Sun

Të dhëna

Faqe416
ISBN9789928116635
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka