I ri Veronika vendos të vdesë Shiko më të madhe

Veronika vendos te vdese - HC

Paulo Coelho A-008313

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shtepia botuese Toena sjell ne qarkullim nje version special te romanit Veronika vendos te vdese, me lidhje dhe kopertine te trashe, - nje botim i dedikuar per biblioteken tuaj

Më shumë detaje

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928348791

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Veronika, një vajzë e re dhe e bukur sllovene, duket sikur ka arritur gjithçka ka dashur në jetë. Megjithatë, nuk është e lumtur.

Më 21 nëntor 1997 vendos të vrasë veten. Përçapja për vetëvrasje e çon në spitalin psikiatrik të Viletes, ku njeh të çmendur të vërtetë dhe një popullsi normale, që ngjan të jetë strehuar pas mureve të lartë të çmendinës nga frika e së panjohurës, dëshira për të qenë e sigurt ose nga lodhja e jetës rutinë. Atje, Veronika kupton se në çdo çast të jetës sonë mund të zgjedhim mes jetës dhe vdekjes dhe të njohim një pjesë të çmendurisë sonë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe292
ISBN9789928348791
Titulli origjinalToena
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiNonda Varfi