I ri Tregimet e Pitilushes Shiko më të madhe

Tregimet e Pitilushes

Rudina Xhunga, Alana Hila A-006145

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pas librit “Përrallat e Pitilushes”, vjen për lexuesit e vegjël “Tregimet e Pitilueshes”, një botim i ardhur si dhuratë në prag të Krishtlindjeve për lexuesit e vegjël, shkruar plot dashuri nga Alana Hila dhe Rudina Xhunga. Ilustrimet fantastike të këtij libri janë përgatitur nga Skuadra e Pitilusheve dhe kopertina nga Ledia Kostandini.

Më shumë detaje

13 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dritare
ISBN9789928458810

990 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çfarë ka ndodhur me lexuesit e vegjël pas librit Përrallat e Pitilushes?

Çfarë ndodhi me personazhin tonë gjatë vitit 2020?

Pitilushja i rrëfen të gjitha në një libër që duhet tia bësh vetes dhuratë për Krishtlindjet e këtij viti.....

Në të vërtetë ajo nuk dëshiron më që ta quaj Pitilushe. Nuk dëshiron më as ta puth kur e përcjell për në klasë.

“Mos dil nga makina” – më thotë ndërsa ikën tup-tup-tup drejt e te termometri në ballë, te hyrja e shkollës. Kur sigurohem që kalon, largohem dhe unë. Ky viti 2020 vjen një ehrë në 100 vjet ndaj disa nga historitë që më kanë ndodhur mua dhe Pitilushes këtë vit do t’i ndaj me ju sepse kanë ndodhur në një kohë të rrallë. Kjo është diçka që ia këshilloj çdokujt prej jush: uluni dhe shkruani çdo gjë që ju ka ndodhur këtë vit.

Një ditë do të keni shumë për të kujtuar për vitin 2020.

Rudina Xhunga

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe30
ISBN9789928458810
RedaktoriKati Çako
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 9 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë