I ri Cmim i reduktuar! Bleterritesi i Alepos Shiko më të madhe

Bleterritesi i Alepos

Christy Lefteri A-000668

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje histori tragjike nga Siria, - ku permes jetes se nje familje ne Alepo, - na vjen e gjithe tragjedia, e rrefyer mjeshtrisht, ne detaje, dhe me permasat e drames se vertete.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA
ISBN9789928314277

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Nuri është bletërritës, ndërsa Afra, gruaja e tij është artiste. Çdo mëngjes Nuri zgjohet herët dhe pas faljes së mëngjesit, niset me makinë drejt koshereve të bletëve jashtë qytetit. Gjatë fundjavave, Afra shet në tregun e hapur të qytetit peizazhet e pikturuara plot ngjyra.

Ata jetojnë një jetë të thjeshtë plot miq dhe shokë në kodrën e qytetit të bukur të Alepos... derisa ndodh ajo që nuk e kishin imagjinuar kurrë.

Kur gjithçka që donin ua shkatërroi lufta, Nuri e kupton që nuk kanë zgjedhje tjetër përveçse ta braktisin shtëpinë dhe vendin e tyre. Por arratisja nga Siria nuk do të jetë aq e lehtë: Afra ka humbur shikimin duke ia lënë Nurit të drejtojë hidhërimin e saj dhe udhëtimin plot rreziqe përmes Turqisë, Greqisë drejt një të ardhmeje të panjohur në Britaninë e Madhe.

Teksa Nuri dhe Afra largohen nga një vend i shkatërruar, u duhet të përballen jo vetëm me dhimbjen e humbjes së tyre të patregueshme, por edhe me rreziqet që do të mbingarkonin edhe shpirtrat më të guximshëm. Mbi të gjitha — dhe ndoshta kjo është gjëja më e vështirë me të cilën përballen — ata duhet të udhëtojnë për të rigjetur njëri-tjetrin.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe310
ISBN9789928314277
Titulli origjinalThe Beekeeper of Aleppo
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJuliana Llubani
RomanSagë&Histori