Rudina Xhunga, Alana Hila

Gazetarja e njohur Rudina Xhunga, vetëm pak vite pasi solli në jetë vajzën e saj, Alana Hila, vazhdoi pasionin e saj për letërsinë, duke marrë me vete edhe Alanën e vogël. Ky bashkëpunim i pazakontë dhe shembullor në modelin e prindërimit, solli në jetë librin “Përrallat e Pitilushes”, i hedhur në qarkullim nga shtëpia botuese Dudaj. Vetëm pak vite pas komunikimit të librit me lexuesit e vegjël, erdhi në jetë edhe libri “Tregimet e Pitilushes”. Po ashtu, Botimet Dritare kanë përkthyer në anglisht së fundi librin “Përrallat e Pitilushes”. Këto dy libra të shkruara nga vajza dhe nëna, i gjeni edhe në platformën online të librit, Bukinist.al

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  990 Lekë Në stok

  Ne kete liber dygjuhesh, shqip – anglisht jane 10 perralla te cilat Rudina Xhunga ka pergatitur ne bashkepunim me vajzen e saj te vogel Alanen dhe qe vijne ne nje botim fantastik me ilustrimet e Ledia Konstandinit  

  990 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  990 Lekë Në stok
  I ri

  Pas librit “Përrallat e Pitilushes”, vjen për lexuesit e vegjël “Tregimet e Pitilueshes”, një botim i ardhur si dhuratë në prag të Krishtlindjeve për lexuesit e vegjël, shkruar plot dashuri nga Alana Hila dhe Rudina Xhunga. Ilustrimet fantastike të këtij libri janë përgatitur nga Skuadra e Pitilusheve dhe kopertina nga Ledia Kostandini.

  990 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra