Perrallat e Pitilushes Shiko më të madhe

Perrallat e Pitilushes

Rudina Xhunga, Alana Hila A-000013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete liber dygjuhesh, shqip – anglisht jane 10 perralla te cilat Rudina Xhunga ka pergatitur ne bashkepunim me vajzen e saj te vogel Alanen dhe qe vijne ne nje botim fantastik me ilustrimet e Ledia Konstandinit  

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dritare
ISBN9789928458834

990 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Këto janë 10 përralla dhe një tregim që ia kam rrëfyer çdo natë Alanës, para gjumit, duke ia përkëdhelur kokën. Ne të dyja jemi bashkautore, sepse pyetjet e saj kanë sjellë përgjigjet e mia. Pa Alanën, nuk do të kishte Pitilushe. Por përrallat nuk mbarojnë këtu. Vazhdimin e ke në dorë ti që po ia lexon fëmijës tënd, tani. Përralla tjetër është jotja, Pitilushja është e jona. Pitilushja më ka ndihmuar mua sa herë Alana nuk më bindej. I thosha se ajo nuk e dinte çfarë i kishte ndodhur Pitilushes.

- Çfarë, mami? - thoshte Alana me ata sytë kureshtarë dhe unë nisja e tregoja.

Alana ime e vogël! Gjithë dashuria e jetës sime. Në një njeri, në një fëmijë, që pyet me ato buzkat e vockla:

- Mami, mami, po Pitilushja e bën këtë? Po atë, e bën Pitilushja?

Unë nuk kam lexuar si ta rris Alanën, unë jam rritur me Alanën. Duke krijuar përrallat e Pitilushes. Tani po i ndajmë me ty që i ke në dorë përrallat tona dhe po nis të tregosh përrallën e parë...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe88
ISBN9789928458834
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim