I ri Shqiperia 7 prill 1939 - dhjetor 1961 Shiko më të madhe

Shqiperia 7 prill 1939 - dhjetor 1961

Spiro Mehilli SVM0001

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Studiuesi Spiro Vasil Mëhilli analizon periudhën që nga pushtimi fashist i Shqipëri më 7 prill 1939 deri në momentin e largimit të Bashkimit Sovjetik nga Shqipëri në dhjetor 1961, ku përmes fakteve, dokumenteve dhe analizave jep të dhëna të dorës së parë për rolin e Shqipërisë në Luftën e Dytë Botërore, ndikimin jugosllav në vendin tonë dhe raportet e tensionuara mes Enver Hoxhës me udhëheqësit e Lindjes komuniste.

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Turdiu Publications
ISBN9789928475459

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe300
ISBN9789928475459
RedaktoriTanush Kaso
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë