I ri Cmim i reduktuar! Eshte ... çefesht ! Shiko më të madhe

Eshte ... çefesht !

Rudina Çupi PUP0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër “Është... çëfësht!”  është një aventurë ajrore për të gjithë lexuesit e vegjël që duan të kuptojnë më mirë magjinë e fjalës dhe fuqinë e pasthirrmës – në botën e madhe të gjuhës shqipe. Ky libër është shkruar nga autorja e njohur e letërsisë për fëmijë, Rudina Çupi, e vlerësuar me disa çmimeve kombëtare, përfshirë edhe me çmimin Libri më i mirë i vitit, dhënë nga platforma Bukinist.al  

Më shumë detaje

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pupëz
ISBN9789928479419

539 Lekë

-23%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një qeskë që e merr era ngec te kapëset e rrobave të ndera, të ca gjembaçe e ferra, te veshët e gomarit, të hunjtë e gardhit, në bishtin e lopës ngec, por edhe të një dordolec. Shumë e frikësuar, duke mos pasur këmbë e duar, nuk i duket aspak si lojë, veç pasthirrma i nxjerr ajo gojë.

Dhe dihet, pasthirrmat janë shumë të rëndësishme, për të shprehur emocione të  befasishme.

Në fund të librit fëmijët njohin dhe luajnë me pasthirrmat dhe onomatopetë, këto mjete shprehëse që na e zbukurojnë rrëfimin.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe40
ISBN9789928479419
RedaktoriIlustrimet: Enxhi Xhaja
Viti i Botimit2024
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 5 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë