I ri Cmim i reduktuar! Mufka e pufka Shiko më të madhe

Mufka e pufka

Rudina Çupi BPU020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo është një histori gazmore, plot befasi gjuhësore. Gjuhën e bëjnë fjalët me kuptim të figurshëm, siç janë shprehjet frazeologjike: një grup fjalësh që nuk përdoret në kuptimin e parë. Në poemthin “Mufka dhe Pufka” fëmijët mësojnë si t’i dallojnë ato, t’i lidhin me kuptimin, kur  dhe pse i përdorim.  Në fund libri përmban lojëra gjuhësore.

34 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pupëz
ISBN9789928470492

598 Lekë

-8%

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe40
ISBN9789928470492
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 5 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë