Mire se erdhet ne kuzhinen time Shiko më të madhe

Mire se erdhet ne kuzhinen time

Benedetta Parodi BDI0388

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mirë se erdhët në kuzhinën time, kështu e ka quajtur ajo librin e shkruar sipas këtij ditari shtëpiak që i jep mundësinë lexuesit të kalojë dymbëdhjetë muaj me autoren, duke provuar kënaqësitë e shijes sipas stinëve e duke zgjedhur, falë këshillave të saj, gatesat më të përshtatshme për çdo ditë të vitit: nxitëse dhe gjallëruese në pranverë të lehta e freskuese në verë oreksndjellëse e të shijshme në vjeshtë plot kalori dhe energjike në dimër 225 receta krejtësisht të reja e me rezultat të sigurt, të ndara sipas muajve.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103444

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një vit të tërë në shoqërinë e Benedetës, duke përgatitur bashkë me të gatesa për ditë të zakonshme a për ngjarje të rëndësishme sipas recetave të saj, duke pasur kujdes të përdorim sa të jetë e mundur më shumë prodhime të stinës, të shijshme dhe ekonomike! Për një vit të tërë Benedeta Parodi ka shënuar në bllokun e saj jo vetëm qindra receta të reja, të shijshme e të lehta për tu përgatitur, por edhe shumë mendime, përvoja dhe ngjarje nga jeta e saj e përditshme e familjare.

Të dhëna

Faqe248
ISBN9789928103444
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDojna Nasi