Sekretet e shijes Shiko më të madhe

Sekretet e shijes

Renato Mekolli BD0114

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mastershefi i parë shqiptar, Renato Mekolli, mjeshtri i shijes dhe i dijes rreth ushqimit, vjen për herë të parë me një libër me receta, teknika dhe aroma të parezistueshme. Dhe jo vetëm aq. Talenti i rrallë i Renatos duket edhe nga vlerësimet që ka marrë puna dhe vepra e tij nga mjeshtra dhe kritikë gastronomie në mbarë botën

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët268
ISBN9789994304790

1 500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Thanë për librin

Renatoja, me kujdesin maksimal e përkushtimin e tij, bëri për vete çdo klient që shijoi pjatat e krijuara prej tij, duke bërë të mbushej plot çdo restorant ku ai ka punuar. Këto janë arsyet që ai meritoi çdo sukses e çmim, të cilat për 5 vjet me radhë e çuan në evenimentin më të rëndësishëm të gastronomisë në Greqi, “Kapelat e Arta”.

Elli Boubouri; - drejtoreshë e revistës “Athinorama”

Ai fitoi zemrat e të gjithëve me gatimet e tij të mrekullueshme, të cilat ishin përsosur nga puna e bërë me pasion për orë, muaj e vite, pa u ndier dhe pa u dukur, duke eksperimentuar me teknikat e larta që i duhen një shefi.

Eleni Psyhouli, Kritike gastronomie e revistës “Olive”

Kur bashkë me ekipin tim shkuam të eksploronim Restorantin Historik të Athinës, shoqëruesi ynë na tregoi se këto receta ishin krijime të një djali të ri tepër të talentuar, të cilin ai me të drejtë e cilësoi si një “STAR” dhe një “TOP CHEF” të kuzhinës moderne greke. Për këtë u bindëm pasi shijuam pjata të ndryshme të menysë së këtij restoranti.

Frank Bruni; - Kritik shijesh i gazetës “The New York Times”

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët268
ISBN9789994304790
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë