50 shijet e pastave Shiko më të madhe

50 shijet e pastave

Renato Mekolli BD0555

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Këtë herë gjithçka i dedikohet pastave dhe gatimit perfekt të tyre. Një libër i punuar me dashuri, ku do të gjeni të gjitha sekretet për të përgatitur pasta të shijshme, për veten dhe të dashurit tuaj.

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët94
ISBN978999405575

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

PASTAT

Dashuri e përjetshme për pastën! Pasta... mmm, sapo mendoj për të, më vjen menjëherë në mendje Italia e bukur. Asnjë vend tjetër nuk e gatuan dhe e shijon këtë ushqim të dashur me aq pasion sa një italian! Pasta mbart një histori të hershme, e cila na kthen pas në kohën e Romës së vjetër pikërisht 100 vjet para Krishtjt, kur Ciceroni dhe Orazio përdorën si gatim"rripat e butë e të sheshtë" të përgatitur vetem me miell dhe ujë e nga të cilat rrjedh sot lazanja. Në Mesjetë, në vitin e largët 1292, Marko Polo, sipas disa legjendave, solli spagetin nga Kina. Por disa të dhëna të tjera tregojnë se në vitin 1154 gjeografi arab Alidrin ka folur për "një ushqim në formë fijesh të bëra me miell", i quajtur ndryshe "itryah", i cili përgatitej në  Trabia, Palenno. Mendohet që pasta e ka origjinën nga kjo provincë dhe më vonë u quajt "maccheroni" (makarona). Pas vint 1700, ishin napolitanat, ata të cilët ndryshuan kuptimin e "makaronave", duke i quajtur ato "pasta". Me kalimin e viteve, ky ushqim me shuma vlera u zhvillua dhe u perhap edhe në vende të tjera të botës, duke shpërndarë në çdo shtëpi "dashurinë e së dielës së ngrohtë familjare". Kjo është arsyeja se pse e dua kaq shumë pastën...

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët94
ISBN978999405575
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë