Versioni i Barnit Shiko më të madhe

Versioni i Barnit

Mordecai Richler BD0165

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Barni Panofski i çatdhesuar kanadez, admirues finok i grave, shkrimtar, producent televiziv, tregimtar vendos, më në fund, që të marrë penën dhe të hedhë në letër, kundërshtinë ndaj akuzave që i bëhen në autobiografinë e rivalit të tij.

Më shumë detaje

504 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994302383

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libër i shquar i NEW YORK TIMES Fitues i çmimit GILLER Edhe kur shkruan me tone të ashpra për prapësitë bohemiane të viteve pesëdhjetë në Paris, tri martesat e tij të trazuara apo për kompaninë e tij të suksesshme televizive, të dorës së fundit, Totally Unnecessary Productions, nuk kalon shumë dhe tregon se kujtesa e tij mund të ketë filluar të pësojë të çarat e para, por gjaknxehtësia ama, funksionon me ngarkesë të plotë. Por, kur akuzohet për vrasjen e mikut të tij më të ngushtë i kapur mat në shtrat me Zonjën e Dytë Panofski versioni i ngjarjeve që jep Barni, mund të mos jetë i mjaftueshëm për ta mbajtur atë larg telasheve. Komente për librin Njëherazi, i këndshëm që të biesh përmbys, zemërak dhe sfilitës në mënyrë të dhimbshme. The Dallas Morning Neës I ndërtuar dhelpërisht për një pritshmëri maksimale dhe të qeshura pafund. i harlisur. Time Rihleri tipik: i këndshëm, i ashpër dhe prekës. San Francisco Examiner Qëllimi i Rihlerit është ende vdekjeprurës me një humor therës dhe magji follstafiane. The New York Times Book Review

Të dhëna

Faqe588
ISBN9789994302383
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
PërkthyesiPranvera Xhelo