Cmim i reduktuar! Bluz në humbëtirë Shiko më të madhe

Bluz ne humbetire

Rolf Lappert BD0128

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman për rritjen e një djaloshi që e merr jetën e vet në dorë, një roman që rrëfen dhe të bën të qeshësh me të madhe.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789928176233

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

Maslovi del me dy shishe birre në duar, përshkon sheshin dhe vjen e ulet pranë meje. Për pak kohë rrimë ashtu në heshtje, duke pirrë birrë dhe duke parë qiellin.

- Beson se diku atje lart mund të ketë jetë? - më pyet më në fund.

- Unë nuk besoj se ka jetë këtu poshtë, lëre pastaj atje lart, - ia kthej.

Maslovi psherëtin dhe hesht përsëri.

- Duhet të të shpjegoj planin tim…

 

M’u desh një çast ta sillja nëpër mend planin idiot të Maslovit. Një aeroplan kalon në copën e qiellit mbi ne. E marr me mend se çfarë ndodh atje lart, mes yjeve,por dhe si ndihesh kur ke marrë rrugën drejt një vendi të panjohur.

- Hë, pra? Si thua ti?

Para se të përgjigjem, e kthej edhe një herë birrën.

- S’di ç’të them tjetër, po ti nuk je në vete.

Thanë për librin:

“Ndihet përvoja e Lappert-it në skenografi: falë një stili kinematografik dhe përshkrimeve koncize e me fjali të shkurtra, arrin ta përshkruajë të gjallë e me plot ngjyra në sytë e lexuesit vendin e vogël në provincë dhe personazhet e veçantë që e popullojnë… dhe melankolia ia lë vendin shpresës, ashtu si në çdo bluz.”

Der Spiegel

“Udhëtova më të, u dashurova me të dhe, mbi të gjitha, e përjetova thellësisht.”

Robert Stadlober

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe224
ISBN9789928176233
Titulli origjinalDudaj
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiSokol Mici