Zigzage takimesh Shiko më të madhe

Zigzage takimesh

David Foenkinos PE0023

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke përshkuar historinë e Alisës dhe të Fricit, autori ndalet, me ironi, mbi aspekte të shumta që karakterizojnë marrëdhëniet në çift. Nga takimi me vjehrrit e ardhshëm, në hapat e parë në botën e punës, nga dashnorja e flaktë dhe depresive, te ndjekja e dehur në një varrezë, romani i David Foenkinos-ë është një karusel marramendës situatash që na duken të skajshme, ndonjëherë qesharake, por gjithnjë të skicuara me ironi mjeshtërore dhe delikatesë nga një autor që pikërisht delikatesën ka pikën e tij më të fortë.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 175 56 4

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe208
ISBN978 9928 175 56 4
Titulli origjinalPegi
V. Bot2015
VendodhjaTirane
PërkthyesiEdmond Tupja