I ri Një mashtrim i shkëlqyer Shiko më të madhe

Nje mashtrim i shkelqyer

Andrea Fazioli BOG0054

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Ky është një roman atipik, pa vrasje dhe vrasës për t’u zbuluar, por fakti mbetet se ai është shkruar me një ironi therëse për racën njerëzore së cilës ne i përkasim”, - Varese News

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928061713

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

* * *

Ky roman, është një histori dashurie dhe mashtrimi mes Zyrihut, Milanos dhe Zvicrës italiane. Është një histori e pasionit ekstrem dhe njëkohësisht një shaka trishtimi.

Ngjarjet zhvillohen në Zurihun e pasur dhe të pastër, në lëndinat e gjelbëra të vilave luksoze, duke u zhvendosur me intensitet emocional në Riva Plaçida në Askona dhe në Milano.

Andrea Fazioli ndërton një histori befasuese të pazakontë, të cilën lexuesi e ka të vështirë që të dallojë nëse kjo është një histori e trilluar apo një ngjarje e vërtetë.

Është një roman befasues...

Milano Nera

* * *

... është e vërtetë apo është një tjetër mashtrim?

Kjo është pyetja që na shoqëron gjatë gjithë leximit, ndërsa vajza dhe bashkëpunëtorët e saj, kanë mundur të bëjnë një mashtrim të madh që përgjithmonë do të ndryshojë jetët e tyre. Fazioli ndërton me sukses një histori enigmatike me nuanca dhune. Më së tepërmi e gjitha kjo histori është një lojë psikologjike që e “shqetëson” lexuesin në një vorbull të madhe pyetjesh.

Agenda Lugano

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe382
ISBN9789928061713
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLuljeta Shtino
RomanMister&Thriller