I ri Zbulimi i Erosit ne Antikitet Shiko më të madhe

Zbulimi i Erosit ne Antikitet

Artan Fuga BPA0222

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Akademik Artan Fuga vjen me nje tjeter liber te ri studimor para lexuesit, duke bere nje sprove te natyres eseistike mbi erosin dhe te bukuren absolute.

Më shumë detaje

1103 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928325266

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rruga e vërtetë e dashurisë, ku njeriu hyn i frymëzuar nga vetja e tij apo lejon që atje ta drejtojnë të tjerët, është kur niset nga bukuria empirike dhe ngjitet pa pushim drejt bukurisë mbinatyrore duke kaluar hap pas hapi nga dashuria për një trup të bukur në atë për dy trupa të bukur; nga dashuria për dy trupa të bukur te ajo për të gjithë trupat e bukur; pastaj kur kalon nga trupat e bukur te veprimet e bukura; më tej, kur kapërcen nga veprimet e bukura te shkencat e bukura; për të arritur që nga shkencat të ngjitet te ajo shkencë që nuk është tjetër veçse shkenca e bukurisë absolute; për të njohur së fundmi të bukurën, ashtu sikurse ajo është në vetvete.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe297
ISBN9789928325266
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë