I ri Republika e 1100 cudirave Shiko më të madhe

Republika e 1100 cudirave

Bedri Dedja BAO0788

Libër i ri

11108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928807618

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

"Ej, përrallat! Ku janë përrallat???"

Kështu thërriste Soeli, kur shkonte në shtrat. Soeli i donte shumë përrallat, por sipas tij, ato mbaronin sa hap e mbyll sytë dhe ai nuk ngopej kurrë me to. Vogëlushi kërkonte një përrallë të gjatë - të gjatë deri në fund të botës, si ata librat që lexonte e motra e që quheshin romane.

Dhe gjyshi i përrallave, i cili nuk ua prish kurrë qejfin të vegjëlve, e shkroi këtë përrallë të gjatë jo vetëm për Soelin, por për të gjithë kalamajtë shqiptarë...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe95
ISBN9789928807618
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 7 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë