I ri Cmim i reduktuar! Një udhetim i rrezikshem Shiko më të madhe

Një udhetim i rrezikshem

Bedri Dedja A-006063

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani-përrallë Një udhëtim i rrezikshëm është një nga veprat më zbavitëse të shkrimtarit Bedri Dedja, vlerësuar me çmimin e IBBI-t (Bordit Ndërkombëtar të Librave për Fëmijë), si romani më i mirë i vitit 2000, për fabulën e tij dinamike e plot fantazi, si dhe për dhuntinë e madhe krijuese të autorit.

Më shumë detaje

495 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928332202

560 Lekë

-20%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kokëdruthi, Kokëtapa dhe Kokëfirifiu largohen fshehurazi nga vendlindja e tyre, Qyteti Sdikuisht, për të shkuar drejt Qytetit të Qejfit, të hallakatur nga premtimet e Usta Ipaudhit, këtij mashtruesi të shkuar në moshë.

 

Aventurat e tyre do t’i rrëmbejnë lexuesit e vegjël për t’i çuar në Festivalin e Gjëraxhepit, në qytetin famëkeq të Helmegazisë, e deri në Monopatin e torturave gramatikore e matematikore… Por çfarë ndodh më pas me ta?

 

Këtë do ta zbuloni pasi të keni marrë në duar këtë thesar të paçmuar që shkrimtari Bedri Dedja u ka lënë fëmijëve.

                                              

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe168
ISBN9789928332202
RedaktoriIlustroi: Ledia Kostandini
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë