I ri Telefonate per Semin Shiko më të madhe

Telefonate per Semin

Dustin Thao ENDR0020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman i çiltër për dashurinë dhe humbjen si dhe për çfarë do të thotë të thuash lamtumirë.

Më shumë detaje

1102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Prizreni
ISBN9789951911696

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shtatëmbëdhjetë vjeçarja, Xhuli Klark e ka të ardhmën e saj të planifikuar—të zhvendoset nga qyteti i vogël në të cilin jeton me të dashurin e saj Semin; të shkojë në kolegj në qytet; të vizitojë Japoninë për një verë. Por pastaj Semi vdes.

Dhe çdo gjë ndryshon.  Zemërthyer, Xhuli nuk shkon në funeralin e Semit, i hedh në mbeturina të gjitha gjërat e tij dhe mundohet ta harrojë atë.

Por një mesazh të cilin Semi e la në albumin e fotografive të vitit, ia kthen të gjitha kujtimet.

E dëshpëruar për t’ia dëgjuar zërin edhe një herë, Xhuli telefonon Semin për t’ia dëgjuar zërin në postën zanore.

Dhe Semi përgjigjet. Lidhja e tyre është e përkohshme. Por kur ia dëgjon përsëri zërin, Xhuli dashurohet me tëe dhe njëherë nga fillimi dhe kështu bëhet shumë e vështire për t’i thënë lamtumirë.

Çfarë do të bëje nëse do të kishe një mundesi të dytë për të thënë lamtumirë?

REVIEW

“Nëse të pëlqejnë romanet bashkëkohore me një copëz magjie, ky roman emocional është i përsosur për ty." – BUZZFEED

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789951911696
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMedina Berisha
RomanRomancë&Pasion