I ri Theror për mizat Shiko më të madhe

Theror për mizat

Fannie Viljoen OMBRA0245

Libër i ri

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Theror për mizat", është vlerësuar si fitues i konkursit të romanit për të rinj në vitin 2019, pavarësisht nga tema e errët; mizoria emocionale dhe skenat e shumta të dhunës, që burojnë edhe nga jeta e shkuar e ushtarëve. Romani zhvillohet në një gjendje distopike; një fatkeqësi pa datë, e quajtur 'Blackout', e futi të gjithë botën në zonë lufte, në një betejë midis 'neve' dhe 'atyre', mes të mirës dhe së keqes. Vlen të përmendet ironia e simbolikës, ku Forca e errët përdor imazhin e Cerberit, rojtarit mitologjik të botës, simbol i dhunës. Qeni me tre koka është i lidhur tradicionalisht me errësirën dhe vdekjen.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe316
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanDrame & tragjedi