I ri Enciklopedia e të vdekurve Shiko më të madhe

Enciklopedia e të vdekurve

Danilo Kiš (Danilo Kish ) A-007478

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të gjitha tregimet e këtij libri janë vendosur pak shumë nën shenjën e një teme, të cilën do ta cilësoji metafizike. Qysh nga Epi i Gilgameshit, problemi vdekjes është një temë që nuk i ndahet letërsisë. Nëse fjala divan, nuk kërkonte tone më të qarta e më të qeta kjo përmbledhje mund të kishte nëntitullin Divani perëndimor- lindor, me një ngjyrim ironik dhe frymë parodie të dukshme. 

Më shumë detaje

9995 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aleph
ISBN9789928455468

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

REVIEWS

“Ndër shkrimtarët e brezit tim që jetonin në Paris në vitet tridhjetë, Danilo qe me gjasë më i madhi”

-Milan Kundera

“Vepra e Danilo Kis-it i ruan nderin letërsisë”
Susan Sontag

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe200
ISBN9789928455468
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë