Vetëqeverisja vendore Shiko më të madhe

Veteqeverisja vendore

Teki Kurti A-002851

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Teksti universitar “Vetëqeverisja vendore, organizimi dhe funksionimi në Republikën e Shqipërisë dhe të Kosovës”, është hartuar në përputhje me strukturën e përmbajtjeve të kurrikulave pedagogjike dhe si i tillë, mund të shërbejë edhe për mësuesit e të gjitha niveleve në Shqipëri dhe Kosovë.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
Fletët378
ISBN9789928256294

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Hartimi i tekstit përbën edhe përpjekjen e parë për trajtimin studimor të qeverisjes vendore në kontekstin e formatit konstitucionalist, institucional e procedurial të sistemit politik të demokracisë liberale e po ashtu të predispozitave të Këshillit të Europës e të Bashkimit Europian.

Në të sillet përvoja e vendeve të Bashkimit Europian për vetëqeverisjen vendore. Teksti ofron trajtimin e qeverisjes vendore edhe në aspektin kronologjik me sistemet politike të qeverisjes, qysh me krijimin e shtetit të pavarur shqiptar, të republikës dhe monarkisë shqiptare, të regjimit totalitar komunist e të tranzicionit postkomunist.

Ndërsa trajtimi për Kosovën përfshin periudhën para dhe pas Shpalljes së Pavarësisë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët378
ISBN9789928256294
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë