The Hunchback of Notre Dame Shiko më të madhe

The Hunchback of Notre Dame

Viktor Hygo A-006488

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

I gjithë Parisi tallet dhe torturon Kuazimodon, Kurrizon, i cili jeton midis zgavrave prej guri, në majat e Katedrales së madhe. Asnjeri nuk mendon se ai ka ndjenja dhe emocione njerëzore. Por Kuazimodo, për çudinë e të gjithëve, do të tregojë se ai ka në vetvete dashuri të pafund dhe besnikëri, të cilat shpalosen në këtë histori dramatike dhe të jashtëzakonshme. Përbindësh i shpërfytyruar apo njeri i pakuptueshëm.

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ERIK
ISBN9789992798343

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe240
ISBN9789992798343
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë