Vajzat Perëndesha 13 - Athina krenare Shiko më të madhe

Vajzat Perëndesha 13 - Athina krenare

Joan Holub & Suzane Williams BDR069

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Autoret Joan Holub dhe Suzanne Williams u japin nje prekje moderne miteve greke me serine Vajzat Perendesha. Ndiqni uljengritjet e jetes shoqerore hyjnore ne Akademine e Malit Olimp, ku vajzat perendesha e djemte perendi me te privilegjuar ne panteonin grek mprehin aftesite e tyre mitike.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
Fletët136
ISBN9789928184313

550 Lekë

Share

Më tepër

Athina do që të ndërtojë një labirint për mbretin Minos, por dëshira e saj i hap problem vajzave perëndesha. Krenaria e Athinës shfaqet dhe më shumë kur përpjekjet e saj për të përmirësuar labirintin e mbretit Mino ka rezultate të papritura shkatërruese.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët136
ISBN9789928184313
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
Numri i botimeveI parë