Mbreti Lir i Stepes Shiko më të madhe

Mbreti Lir i Stepes

I. S. Turgeniev BO0204

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Mbreti Lir i stepës, një histori e shkurtër nga Ivan Turgeniev, u publikua në vitin 1870. Autori ka bërë një adaptim të tragjedisë së famshme të Shekspirit, Mbreti Lir.

Më shumë detaje

27 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mbreti Lir i stepës, një histori e shkurtër nga Ivan Turgeniev, u publikua në vitin 1870. Autori ka bërë një adaptim të tragjedisë së famshme të Shekspirit, Mbreti Lir. Ngjarjet janë vendosur në tokat ruse dhe tregon për mënyrën e keqtrajtimit të protagonistit, Kharlov, nga vajzat e tij mosmirënjohëse. Ashtu si në veprën e dramaturgut anglez, vajzat e Kharlov marrin atë që meritojnë. ?

Të dhëna

Faqe166
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë