Leksione mbi harresen Shiko më të madhe

Leksione mbi harresen

Nermin Yildirim A-007229

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Leksione mbi Harresën niset nga dëshira njerëzore për të harruar kujtimet e hidhura dhe na skicon një portret të jetës moderne, duke ironizuar premtimet e saj për lumturi në këmbim të parave.

Më shumë detaje

103 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928184917

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ky roman përqendrohet në aventurën e Feribes në Qendrën e Shkatërrimit të së Kaluarës, ku ajo shkon për të hequr qafe kujtimet e saj të bukura, që i lanë pas hidhërimin e një zemërthyerjeje. Po Leksionet mbi Harresën, që do të zhvillohen në këtë vend, së bashku me detyrat e shtëpisë, që ajo duhet të kryejë çdo javë, do t’ia kthejnë jetën përmbys. Në këtë mënyrë, ndërsa nga njëra anë hedh hapat në rrugën për të harruar ish-të dashurin, nga ana tjetër, heroina jonë do të hiqet zvarrë nëpër aventura, të cilat as nuk do t’i shkonin në mendje.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928184917
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlfons Pupli