I ri Vdekja aksidentale e nje anarkisti Shiko më të madhe

Vdekja aksidentale e nje anarkisti

Dario Fo A-000127

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri është një satirë politike mbështetur mbi ironinë dhe humorin therës, një nga ato satira që nxisin mendimin e lirë. Libri lexohet me një frymë e madje të grish t'ua lexosh miqve me zë të lartë. Ndonëse duke lexuar therja e ironisë shkon deri aty sa t'i bëjë dialogjet të duken të stisura, çdo dialog bazohet mbi fakte dhe deponime konkrete. Kjo dramë merr shkas nga vrasja reale e një aktivisti politik, vrasje për të cilën nuk u dënua askush. Autori Dario Fo është fitues i çmimit  Nobel për Letërsinë në vitin 1997."

983 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Berk
ISBN9789928466600

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe155
ISBN9789928466600
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKrymi