Ofertat

Përrallë 

për faqe
Shfaq 1 - 30 nga 166 libra
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Në këtë libër për fëmijë bëjnë pjesë përralla si Libri i Hijeve; Mësohet e Vërteta apo shtohen Misteret; Një e martë e nisur mbrapsht; Rojtarët e Kullave; Hokuspokus dhe Abrakadabra; Lajme të papritura; Kur vjen e Keqja, Hapi Derën; Udhëtimi; Biblioteka në Hapësirë; etj.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok

  Maksi dhe Morici është një histori gjermane e treguar me ilustrime në vargje të kryqëzuara. Kjo përrallë me humor të zi treguar tërësisht në vargje, është shkruar dhe ilustruar nga Wilhelm Busch dhe u publikua në vitin 1865 ku njohu sukses të menjëhershëm e mbeti një klasik i përjetshëm.

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë Në stok

  Ky libër, i shoqëruar me ilustrime, vjen për të gjithë ata fëmijë që sapo kanë përfunduar abetaren dhe po fillojnë të mësojnë shkrim e këndim. Po ashtu, e rekomandojmë për të gjithë ata prindër që kanë mall për librat e Gaqo Bushakës dhe humorin e tij të bukur.

  450 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Në finale mahnitëse të triologjisë Materialet e tij të errëta, Lira dhe Uill ndodhen në një rrezik që spërshkruhet dot. Me ndihmën e ariut me parzmore, Iorek Birnisonit, si dhe të dy spiunëve të veckël galivespajanë, iu duhet të hyjnë në botën e përhime, ku nuk ka hyrë ndonjë shpirt i gjallë deri më sot.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok

  Kjo është mini-biblioteka më e mirë për fëmijën tuaj, sepse në këtë set me tre libra gjenden plot 34 rrëfime të mrekullueshme në 586 faqet që do të përndezin fantazinë e vogëlushëve. Këtu janë autorët më të mirë klasikë: Anderseni, Vëllezërit Grim, Pero, Ezopi, Kolodi, Karol dhe Kipling. Këto libra i adresohen fëmijëve të moshës 3-6 vjeç.

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Princesha e dashuruar vazhdon tregimin për jetën e Mia Termopolisit, nisur në librat "Ditaret e princeshës" dhe "Princesha në qendër të vëmendjes".

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Djemtë nuk tregojnë kurrfarë interesi për Mian - ndoshta ajo nuk është edhe aq e bukur. Përveç kësaj, ajo nuk i ka mirë punët me algjebrën.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Pikërisht atëherë kur Mia mendonte se e kishte nën kontroll historinë e të qenit princeshë, gjërat fillojnë t'i dalin nga duart. Në fillim, një lajmërim i paparashikuar nga e ëma. Më pas, një intervistë e planifikuar në kohën me shikueshmëri më të madhe për princeshën e re.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Asnjëherë më parë bota nuk kishte parë një princeshë të tillë. Prezantimi mbretëror i Mias shkakton reagime të përziera: ndërkohë që sensi i saj i modës pëlqehet nga të gjithë, pozita e saj në instalimin e matësve të parkimit publik has në rezistencë.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok

  Këtu është një botë magjike që do ta donte ta kishte një fëmijë apo një i rritur; është një mal plot fantazi nga të gjitha krahinat e Shqipërisë që vjen nga gurra popullore, e cila është futur nën furkën tjerrëse të rrëfimtarit dhe mjeshtrit të gjuhës shqipe Virgjil Muçi. Ashti kombëtar që vjen në këtë set me dy vëllime “Përralla shqiptare 100+1” duke i...

  2 160 Lekë
  2 400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 727 Lekë 3 030 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Këto libra janë të pashmangshëm për çdo fëmijë; ato janë libra fluturues të cilët nuk dalin kurrë nga mendja e tyre. Prandaj për çdo fëmijë që do të nisë të bëjë raftin e vet me libra, ne iu sugjerojmë ta nisin me Piter Panin, Princi i vogël, Aventurat e Pinokut dhe Bëmat e Lizës në botën e çudirave. Fluturo edhe ti!

  2 727 Lekë
  3 030 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  880 Lekë Në stok

  Piter Pan është një personazh i krijuar nga shkrimtari skocez J. M. Barrie. Një djalë që mund të fluturojë dhe që nuk mund të rritet, Piter Pan i kalon aventurat e tij në një ishull të vogël së bashku me grupin e tij të djemve të humbur, sirenat, zanat, piratët dhe ndonjëherë edhe me fëmijë të zakonshëm nga bota tjetër, larg ishullit...

  880 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok

  Tregime me figura " E bukura dhe bisha" dhe " Bukuroshja e fjetur". Lexo përrallat dhe krijo figura me imazhe të ndryshme. Më shumë se një libër, një botë e mrekullueshme me fantazi dhe magji.

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Në këtë libër janë përmbledhur 27 përrallat më të famshme të Andersen, të përkthyer nga autorë të ndryshëm shqiptarë, të njohur për mjeshtrinë dhe artin e përkthimit

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok

  Tetë përralla që të futin dridhmat, plot mistere dhe ankthe, shkruar kryesisht për të rriturit, që tua tregojnë fëmijëve në mbrëmje e të nxitin dëshirën e tyre për ti lexuar vetë.

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok

  Tetë përralla për kohët e vjetra, të mbushura me bëma heronjsh, shkruar kryesisht për të rriturit, që tua tregojnë fëmijëve në mbrëmje e të nxitin dëshirën e tyre për ti lexuar vetë.

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok

  Tetë përralla për kohët e ardhme, plot fantazi, aventura dhe humor, shkruar kryesisht për të rriturit, që tua tregojnë fëmijëve në mbrëmje e të nxitin dëshirën e tyre për ti lexuar vetë.

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok

  Tetë përralla fantastike, plot me zana e magji, shkruar kryesisht për të rriturit, që tua tregojnë fëmijëve në mbrëmje e të nxitin dëshirën e tyre për ti lexuar vetë.

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  580 Lekë Në stok

  Pesë përralla të mrekullueshme dhe argëtuese, shkruar kryesisht për të rriturit, që tua tregojnë fëmijëve para gjumit e të nxitin dëshirën e tyre për ti lexuar vetë.

  580 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  Djaloshi çapkën, Tom Sojer dhe miku i tij Hak Fini rikthehen me aventurat e tyre në brigjet e Misisipit. Gardhit i duhet një dorë bojë, por Tomi përton si dreqi. Si do të shpëtojë ai nga kjo angari? Aventura me piratë, shpella si labirint dhe thesare të fshehura presin lexuesit e vegjël në faqet e këtij libri.

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  I fuqishëm dhe i egër si një tigër, Sadokani dhe aventurat e tij në detet e Malajzisë rikthehen në këtë ritregim të ri. A do të arrijë të bashkohet me të dashurën e tij, ledi Marianën? Me çfarë rreziqesh do të përballet? Me në krah mikun e tij, Janezin, dhe shokët e tij, tigrat besnikë, Sandokani do të luftojë për liri, drejtësi dhe dashuri.

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  Lemuel Guliveri dhe udhëtimet e tij plot të papritura rikthehen të treguara për lexuesit e vegjël. Guliveri, mjek anijeje, niset për një udhëtim në inditë lindore, por rastësia e bën të përjetojë Aventura të mëdha në tokën e Lliputëve dhe në mbretërinë e Bordbingnagut.

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  Filias Fogu vë një bast dhe niset në një udhëtim rreth botës, që duhet të përfundojë për 80 ditë. I shoqëruar nga maxhordomi Paspartu, e bukura Auda dhe nën vështrimin dyshues të insektorit Fiks, ai përshkon gjithë rruzullin tokësor. Dalë nga pena e Zhyl Vernit, babait të fantashkencës, kjo aventurë vjen e ritreguar për fëmijët.

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  Ndiqni Dorotin dhe qenin e saj Toto në aventurën e tyre në mbretërinë e Ozit. Aty ata miqësohen me Dordolecin, Druvarin prej teneqeje dhe Luanin frikacak. Por Doroti do të rikthehet në Kansas. Prandaj ajo kërkon ndihmën e Magjistarit të Ozit, por rrugës përballet me vështirësi të mëdha dhe një shtrigë të pabesë.

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  Vogëlushja Adelajde, ose siç e thërrasin të gjithë, Hajdi, jeton në malet e Zvicrës me gjyshin e saj. Asaj I pëlqen të luajë me mikun e saj, Peter dhe me kopenë e dhive. Po Hajdi shkon edhe në qytet, ku takon një mikeshë të re, Klarën. Por atë e merr malli shumë për gjyshin dhe shtëpinë. A do rikthehet Hajdi në mal?

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  Thesari i kapitenit Flint, piratit më gjakatar të të gjitha kohërave, ka qëndruar i fshehur në një ishull të largët. Harta e thesarit I bie në dorë Xhim Hokinsit, një djaloshi që punonte në bujtinën e prindërve. Bashkë me doktor Livsin, kavalier Trelaunin dhe një karakter të dyshimtë të quajtur Xhon Silveri i Gjatë, ata do të vihen në kërkim të thesarit....

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  Meri është një vajzë e llastuar që jeton në Indi. Por fatkeqësia e odet, dhe një sëmundje i merr jetën të dy prindërve të saj. Prandaj Meri detyrohet të kthehet në Angli, dhe të jetojë në Misëlthuejt Manor, shtëpinë e xhaxhait të saj. Aty takon Dikonin, një djalosh mjaft i çuditshëm, mik me gjithë kafshët dhe kushëririn e sëmurë Kolin. Bashkë me ta ajo do...

  560 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 30 nga 166 libra