Faik Konica - Vepra 2 Shiko më të madhe

Faik Konica - Vepra 2

Faik Konica BD0014

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë vëllijm janë përfshirë proza e gjatë dhe estetika; konkretisht, “Katër pralla nga Zullulandi”, “Shqipëria si m'u duk”, “Dr. Gjilpëra zbulon rrënjët e dramës së Mamurrasit”, “Shqipëria-kopshti shkëmbor i Evropës Juglindore” dhe shkrime të tjera. Botimi u përzgjodh dhe përgatit nga prof. Nasho Jorgaqi

496 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe340
Titulli origjinalDUDAJ
RedaktoriProf. Dr. Nasho Jorgaqi
Viti i Botimit2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë