Koha e ngrire Shiko më të madhe

Koha e ngrire

Anna Kim PE0048

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Këto tregime na zbulojnë dhimbjet e një të kaluare të errët, të cilën shqiptarët e përballojnë me ironinë dhe durimin e një të dënuari të pashpresë.

Më shumë detaje

301 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 162 35 9

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Që nga mbarimi i luftës në ish Jugosllavi, Komiteti ndërkombëtar i Kryqit të Kuq ka njoftuar për më tepër se 30.000 njerëz të humbur. Deri më sot janë identifikuar afërsisht 15.000 persona. Ky është sfondi i ngjarjes që Anna Kim na rrëfen në librin e saj të dytë: kërkimet e një kosovari për fatin e gruas së tij të zhdukur dhe depërtimi hap pas hapi i tregimtares, në vetë të parë, në bashkëlidhjet komplekse që qëndrojnë pas kësaj ngjarjeje traumatizuese. Ajo jo vetëm që fillon të njohë jetën e përditshme në zonat konfliktuale shqiptaro serbe, por para së gjithash asaj fillojnë t'i shfaqen përmasat e mirëfillta të kujtimeve dhe të humbjes së kujtimeve, të jetëshkrimeve të këputura në mes, të "kohës së ngrirë".

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN978 9928 162 35 9
V. Bot2014
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç