Koha per te ikur Shiko më të madhe

Koha per te ikur

Ray Bradbury IA0068

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Tematika e këtyre tregimeve të Ray Bradbury-it sillet që nga realizmi kritik e deri tek futurizmi i subjekteve të së ardhmes.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789992786671

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ray Bradbury është një nga shkrimtarët amerikanë më të njohur në botë. Krijimtaria e tij përfshin romane, tregime, publicistikë, skenare filmash. Vepra e tij është shpërblyer me çmimet më të mëdha letrare, si, Çmimi OHenry, Çmimi Linkoln etj. Kritikët dhe lexuesit bashkohen në mendimin se 451 Farenheit (Farenheit 451 °) - përkthyer edhe në shqip në vitet 80 - është kryevepra e këtij shkrimtari tepër aktiv deri në ditët e sotme. Megjithatë, tregimet e shkurtra, mbeten pjesa më përfaqësuese në krijimtarinë e këtij autori.

Të dhëna

Faqe208
ISBN9789992786671
Viti i Botimit2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë