I ri Inteligjenca artificiale Shiko më të madhe

Inteligjenca artificiale

Matt Burgess A-000524

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Botimet Leke po sjellin në tregun shqiptar një libër të momentit nga WIRED: “Inteligjenca artificiale”, nga autori Matt Burgess. Ky libër, botuar në mars të vitit 2021, është një udhërrëfyes i jashtëzakonshëm për inteligjencën artificiale nga WIRED. Ky botim vjen në shqip vetëm tre muaj pas botimit origjinal. 

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Leke
ISBN9789951053785

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

15 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri jep përgjigjet e momentit:

Si funksionon inteligjenca artificiale?

Si po e ndryshon botën?

Si parashikohet e ardhmja, duke pasur parasysh ritmin e zhvillimit të inteligjencës artificiale?

Matt Burgess është redaktor i përmbajtjes dixhitale në revistën “WIRED UK”. Sa i përket raportimit të tendencave, ideve dhe teknologjive të reja që po përcaktojnë mjedisin tonë, revista “WIRED” gëzon autoritet dhe respekt të madh në gjithë botën.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe184
ISBN9789951053785
Viti i Botimit2021
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë