I ri Drita qe humbem Shiko më të madhe

Drita qe humbem

Jill Santopolo A-004409

Libër i ri

93 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
Fletët432
ISBN9789928277541

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një histori emocionuese dhe e shkruar bukur, që flet për dashurinë, mundësitë e humbura dhe si mund të ndryshojë rrjedha e jetës së një personi nga ngjarjet e rëndësishme globale.

Çdo histori dashurie e ka një fillim… 11 Shtator 2001. Lusi dhe Geibi takohen në Nju-Jork, në ditën që do të ndryshojë përgjithmonë jetët e tyre… botën… Teksa qyteti digjet prapa tyre, ata puthen për herë të parë.

Gjatë trembëdhjetë viteve që pasojnë, ata ndahen, por takohen herë pas here. Ёshtë një udhëtim i ëndrrave, dëshirave, xhelozisë, faljes… dhe mbi të gjitha i dashurisë.

Dhe ndërsa Lusi përballet me një zgjedhje dërrmuese, ajo pyet veten, nëse dashuria e tyre është një çështje fati apo rastësie.… dhe kështu përfundon historia e tyre…

 

Vlerësime nga shtypi i huaj

“Libri i vitit!”

HELLO!

“Një libër i jashtëzakonshëm dhe i përsosur, aq tërheqës sa nuk e ndalon dot leximin.”

JILL MANSELL

“Ёshtë sigurisht, një histori epike romantike, vërtet e mrekullueshme… Ёshtë një roman që jeton me ty, shumë kohë pasi e ke përfunduar. Një libër klasik i së ardhmes.”

THE SUN

“Një histori dashurie epike.”

PRIMA MAGAZINE

“Një libër prekës, që të copëton zemrën. Parashikoj një mungesë globale të shamive prej letre. “Drita që humbëm” do të hyjë pa dyshim në radhët e librave që ju bëjnë të qani.”

SARAH MORGAN

“Një libër i shkruar bukur, që të bën për të qarë dhe që nuk e lëshon dot nga dora.”

SUNDAY EXPRESS

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët432
ISBN9789928277541
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEnkeleida Haxhinasto
RomanSagë&Histori