Cmim i reduktuar! Aleksandri, Shkretetira e Amonit Shiko më të madhe

Aleksandri, Shkretetira e Amonit

Valerio Massimo Manfredi A-002786

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjunjëzimi i Darit, nuk i mjaftonte Aleksandrit, para etjes për pushtet, e cila e shtynte drejt Egjiptit. Orakulli i Amonit në zemrën e shkretëtirës e priste që ti zbulonte një të vërtetë tronditëse: prejardhjen e tij hyjnore dhe fatin e një lavdie të pavdekshme. Ky është një libër që rrëfen detaje mbi Aleksandrin si udhëheqës dhe si qënie njerëzore.

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
Fletët416
ISBN9789928061898

850 Lekë

-15%

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët416
ISBN9789928061898
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani