I ri Qielli i ulet Shiko më të madhe

Dielli i ulet

Thanas Dino A-002721

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Dielli i ulët” rreh të përshkruajë Shqipërinë në fundin e një regjimi që po këmbehet. "Pranvera që zgjasin më pak se një stinë dhe bien nën dimrin e dogmës së socializmit shqiptar. Diktatorë të vegjël që lulëzojnë edhe pas ikjes së diktatorit të parë.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
Fletët200
ISBN9789928227393

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ngjarjet e librit ndodhin në një nga zonat më të ngrohta të vendit, në Sarandë, Mesdheun shqiptar. Gazetari Josif Mërtiri, korrespondent i një të përditshmeje, e sheh si një zbulim arkeologjik dhe njerëzit e saj, në bukuri e karakter, i gjen si statuja mermeri. Në një klimë të lirë, edhe ata bëhen më të lirë.

Realitet dhe fantazi me ngjyra të ndezura që përpiqen të plotësojnë mozaikun “Dhjetëvjetëshi i fundit”. Vazhdë e romanit kronikë letraro-politik “Vetëvrasja mbi trëndafil”, “Dielli i ulët” rreh të përshkruajë Shqipërinë në fundin e një regjimi që po këmbehet.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët200
ISBN9789928227393
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë