Nje engjell me frak Shiko më të madhe

Nje engjell me frak

Stefan Çapaliku A-008506

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një autor postmodern në një Shqipëri postkomuniste, Çapaliku prek të gjitha zhanret, duke i përzier me mjeshtëri dhe shije, veçanërisht në teatrin e tij. Ndërkaq romanet e tij në përgjithësi nuk ndjekin linjën narrative të një personazhi të caktuar.

Më shumë detaje

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fishta
ISBN9789928329615

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rrëfimi i Stefan Çapalikut më tepër rigrupon skenat e vendosura përballë, që kanë kuptim për veten e tyre dhe për historinë, së cilës i japin koherencë. Ta ndjekësh veprën e Çapalikut në tërë shumëllojshmërinë e saj, zbulon një tjetër paradoks: për një artist, ndonjëherë është mjaft stimuluese qe jeton në një vend, ku realiteti mundet në çdo moment të ngjajë i pabesueshëm, për të mos thënë te shndërrohet në makth.

Të dhëna

Faqe192
ISBN9789928329615
Viti i Botimit2022
VendodhjaLezhe
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë