Kohe per te vrare Shiko më të madhe

Kohe per te vrare

John Grisham BD0278

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përpara romanit Firma, që e bëri autorin më të dashur amerikan, John Grisham shkroi këtë histori gozhduese të ndëshkimit dhe të drejtësisë. Jeta e një vogëlusheje 10-vjeçare, shkatërrohet një herë e përgjithmonë nga dy të rinj të dehur e të paskrupull. Shumica e popullsisë së bardhë tmerrohet nga ky krim çnjerëzor.

Më shumë detaje

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333461

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë dramë përvëluese, që zhvillohet në sallën e gjyqit, shkrimtari i suksesshëm John Grisham, vërteton edhe një herë sa e thellë është ende dhuna e egër raciale...Klenton, Mississipi. Jeta e një vogëlusheje 10-vjeçare, shkatë-rrohet një herë e përgjithmonë nga dy të rinj të dehur e të paskrupull. Shumica e popullsisë së bardhë tmerrohet nga ky krim çnjerëzor. Derisa babai i saj me ngjyrë merr një armë në dorë dhe hakmerret me duart e veta.

Të dhëna

Faqe544
ISBN9789994333461
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRudi Erebara