Firma Shiko më të madhe

Vetëm online

Firma

John Grisham BD0164

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Miç Mekdiri është i ri, inteligjent dhe ambicioz. Kur punësohet nga studio ligjore Bendini, Lambert, & Locke mendon se kjo punë do e çoj drejt parave dhe pushtetit. Por shumë shpejt Miç zbulon që firma po përgjon telefonatat e tij dhe FBI po e kërkon. Paraja dhe pushteti kanë një çmim, i cili në këtë rast mund të jetë jeta e Miç.

Më shumë detaje

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994301257

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Miç Mekdiri del i pari i kursit të tij në Fakultetin e Drejtësisë në Harvard dhe zgjidhet si më i miri i Amerikës. Por bën një gabim të tmerrshëm. Kur nënshkroi kontratën me një firmë në Memfis, mendoi se ai dhe gruaja e tij e bukur, Abi, e vunë gjithçka në vijë. Firma i dha një BMW, i pagoi kreditë që kishte marrë për universitetin, i nxori edhe një kredi me interes të ulët për shtëpi, madje i pagoi edhe një arkitekt për dekorimin e saj. Miç Mekdiri duhej ta kishte mbajtur mend atë që vëllai i tij, Rei, e dinte tashmë dhe për këtë arsye po vuante pesëmbëdhjetë vjet burg në Tenesi: askush, asnjëherë nuk jep gjë kot. Ndërkaq FBI-ja i di poshtërsitë e firmës ku punon Miçi dhe i kërkon ta ndihmojë. Ai gjendet në udhëkryq dhe, nëse dëshiron të jetojë, duhet të zgjedhë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe496
ISBN9789994301257
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiMargarita Sulaj Skënderi