I ri Kembet e derrit Shiko më të madhe

Kembet e derrit

Tadej Golob A-004412

Libër i ri

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
Fletët336
ISBN9789928277466

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Para lindjes së djalit të tij, Jani merrej me ilustrime dhe kishte krijuar një libër vizatimor me përmbajtje pornografike. Puna e tij tërhoqi vëmendjen e një botuesi, i cili i kërkoi të krijonte një seri vizatimore pornografike humorisitike për heroin legjendar slloven Martin Krpan.

Për një moment, e ardhmja dukej rozë. Por kur Jani filloi të eksperimentojë kokakinën, atëherë situate përkeqësohet, varësia e tij ndaj drogës dekompozon edhe marrëdhënien mes tij, gruas dhe fëmijës së tij.

Jani është një parashutë kronike. Sa herë që arrin të ngrihet pak, rënia është e pashmangshme, madje më e thellë. Pavarësisht humorit të lehtë me të cilin autori përshkruan këto incidente, ai nuk zbeh aspak tragjedinë e tyre.

Gjuha, që i përshtatet mjaft mirë situatave, dëshmon qartë botën e brendshme të personazhit, Janit, monologun e tij të brendshëm, të cilin e ndan në mënyrë të pakushtëzuar me lexuesin.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët336
ISBN9789928277466
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikolle Berishaj
RomanPsikologjik