Profeti Shiko më të madhe

Profeti

Kahlil Gibran A-003639

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kryevepra e Kahlil Gibranit “Profeti” është një nga veprat klasike më të dashura të kohës tonë. Është publikuar në vitin 1923, dhe ka qenë përkthyer në një kohë të shpejtë në më shumë se 20 gjuhë dhe në edicionin amerikan janë shitur më shumë se 9 milionë kopje.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Profeti është një përmbledhje e eseve poetike që janë filozofike, shpirtërore dhe motivuese. Libri është i ndarë në 28 kapituj, duke përfshirë çështje të tilla si dashuria, martesa, fëmijët, të dhënit, ushqyerja, të pirit, puna, të shijuarit, inati, shtëpia, veshjet, të blerit dhe të shiturit, krimi dhe vrasja, ligjet, liria, arsyeja dhe pasioni, dhimbja, njohja, të mësuarit, miqësia, të ecurit, koha, e mira dhe e keqja, lutja, kënaqësia, e bukura besimi dhe vdekja.

Të dhëna

Faqe130
Viti i Botimit2016
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvi Sidheri